Za przejazd pociągiem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA) z Pabianic do Łodzi trzeba zapłacić 3 zł. Zniżki 33 proc. przysługują nauczycielom (2,01 zł), 37 proc. uczniom (1,89 zł) oraz 51 proc. studentom (1,47 zł). Pociąg dojeżdża do Łodzi Kaliskiej w blisko 20 minut.  

Na zniżki mogą liczyć też pasażerowie, którzy kupią migawki. Bilety okresowe mogą być tygodniowe, miesięczne albo kwartalne. Miesięczny (normalny) na trasie Pabianice - Łódź kosztuje 139 zł. 

Na Dworzec Kaliski dojedziemy też pociągami Intercity i TLK. Taka podróż kosztuje jednak już 13 zł (w II klasie) i trwa 37 minut. 

Tramwajem linii "41" z Pabianic dojedziemy do Placu Niepodległości. Cała trasa od pętli przy ul. Wiejskiej trwa 50 minut. Przy IKEA będziemy po 30 minutach. Bilet tramwajowy 20-minutowy (do 31 października przedłużony do 40 minut) kosztuje 2,60 zł. Ulgowy jest za pół ceny. 40-minutowy (przedłużony do 60 minut) kosztuje 3,40 zł. 

Osoby, które przesiadają się z "41" w inny tramwaj lub autobus, mogą skorzystać z różnorodnej oferty biletów okresowych. Możliwości jest kilka. Bilet miesięczny na przejazdy komunikacją miejską w Łodzi i w Pabianicach (Wspólny Bilet Łódzko-Pabianicki) kosztuje 149 zł (ulgowy 74,50 zł). Osoby, które korzystają tylko z dwóch linii, mogą wybrać bilet 30-dniowy na tramwaj "41" i jedną dodatkową linię. Kosztuje to 84 zł (42 zł ulgowy). Za 96 zł (48 zł ulgowy) można kupić 30-dniowy bilet na wszystkie linie łódzkie i tramwaj "41".

Za 4,50 zł do Łodzi pojedziemy busami. Te, które odjeżdżają z Waltera-Jankego i te ze szpitala, kończą trasę na przystanku Kościuszki/Radwańska. 

Do Łodzi zawiezie nas też PKS. Choć łódzka spółka ograniczyła połączenia z Pabianic, wciąż możemy tam dojechać innymi liniami. Z przystanku Kilińskiego/straż zabierze nas PKS Bełchatów. Podróż do Łodzi Kaliskiej trwa 37 minut i kosztuje ok. 5,80 zł. Studenci zapłacą ok. 4,60 zł. Z tego samego przystanku zabierze nas też PKS Radomsko. 

Z naszego dworca na Kaliski dojedziemy PKS-em Wieluń, a z centrum (Zamkowa/Kościuszki) - PKS-ami Widawa i Zduńska Wola. Ceny są wszędzie podobne. Jedynie PKS Zduńska Wola jest droższy i kosztuje ok. 6,80 zł. PKS Łódź odjeżdża z przystanku Waltera-Jankego. Do Placu Niepodległości wykonują 3 kursy w ciągu dnia. 

Najkrócej, bo niecałe 30 minut zajmuje dojazd samochodem. To jednak też najdroższe rozwiązanie. Dojazd do centrum Łodzi kosztuje średnio ok. 7 zł.