Plany budowy lodowiska i pływalni mamy. Pozwolenie na budowę jest już od sierpnia. Żeby od strony ulicy Kazimierza wyrósł nowy basen z lodowiskiem, potrzebujemy prawie 11 milionów złotych na budowę. Plany są takie, że 7,8 miliona zł mamy dostać z Ministerstwa Sportu. Z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska spodziewamy się prawie 3 milionów zł. W sumie budowa pływalni z lodowiskiem ma kosztować 21,5 mln zł.

- Jesteśmy wpisani na listę wieloletnich inwestycji – mówi starosta Krzysztof Habura. - Planowaliśmy w tym roku rozpocząć rozbiórkę warsztatów, by w przyszłym ruszyć już z budową. 

Przetarg na rozbiórkę został już ogłoszony. Na ten cel Starostwo ma ponad 500.000 zł. Pod koniec listopada lub na początku grudnia ma się zacząć wyburzanie warsztatów w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Kazimierza. To w ich miejscu mają stanąć pływalnia i lodowisko. Dziś w budynku warsztatów grasują złomiarze.

Pływalnię i lodowisko będzie dzieliła szyba, bo oba obiekty sportowe mają być pod jednym dachem. Basen pływacki będzie miał 25 metrów długości i 15,4 m szerokości. To 6 torów pływackich. Głębokość basenu zaplanowano na od 1,4 do 1,8 metra. Basen rekreacyjny ma mieć 1,2 m. Będą dwa whirlpoole, brodzik dla dzieci i rura do zjeżdżania wygięta w ósemkę. Obok dwie sauny: sucha i mokra.

Lodowisko pod dachem ma mieć 40 m długości i 20 m szerokości. Latem, gdy nie będzie lodowiska, zadaszone miejsce może być idealne na jogę, zumbę i inne ćwiczenia.

Żeby było ekologicznie, na dachu i na ścianach budynku zamontują ogniwa fotowoltaiczne, a w ziemi zrobią 57 odwiertów głębokich na 200 m. Zamontują pompy ciepła. Dzięki temu ogrzewanie i klimatyzację będą mieli za darmo. Sami będą nawet produkować chlor, żeby był najwyższej jakości.

Na parking dla 50 aut wjedziemy od ul. Piotra Skargi, przez parking za szkołą. Wyjazd ewakuacyjny będzie od ul. Kazimierza. Projekt przewiduje miejsca dla osób niepełnosprawnych, wygodny podjazd i windę do basenu. Dlatego na realizację postarają się o pieniądze z PFRON-u.

Projekt dostał pozytywną opinię Polskiego Związku Pływackiego i Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego.