Choć Pabianice rodzimego reprezentanta w Sejmie się w tej kadencji nie dorobiły, nie oznacza to, że nikt nie będzie o nie tam zabiegał.

Zobacz też:Pabianiczanie nie zdobyli Sejmu

Właśnie przy ul. Batorego 2 otworzyło się nowe biuro poselskie. To biuro posła Dariusza Jońskiego, który w ubiegłorocznych wyborach wszedł do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej z naszego okręgu (sieradzkiego). Parlamentarzysta otworzył swoje biura również w Kutnie, czy Zduńskiej Woli, ale jak przyznaje, to w Pabianicach będzie jego głównym biurem w regionie.

- Będę starał się tu dyżurować 1- 2 razy w tygodniu, w zależności od posiedzeń Sejmu – mówi Dariusz Joński.

Dniem dyżuru posła ma być poniedziałek. Wtedy biuro czynne będzie w godzinach od 12.00 do 18.00. W inne dni tygodnia biuro też będzie czynne – wtorek i czwartek od 11.00 do 16.00, w środę 11.00 – 17.00, a w piątki od 10.00 do 14.00. Dyrektorem biura poselskiego jest Piotr Frątczak z Łodzi. To jemu mieszkańcy mogą powierzać bolączki i sprawy do posła Jońskiego.

- Pabianice traktuję bardzo poważnie, zamierzam lobbować na rzecz korzyści mieszkańców tego miasta – dodaje parlamentarzysta.

Zobacz też: Wybraliśmy 12 posłów i 1 senatora

Pierwsze kroki poseł już poczynił. Na 15 czerwca zaplanował zwołać do Pabianic parlamentarzystów regionu łódzkiego. Tematami debat mają być m.in. walka ze smogiem, czy powołanie łódzkiego związku metropolitalnego.