Ekstremalna Droga Krzyżowa zaapelowała o pomoc dla jednej z ubogich rodzin z naszego miasta:

"Jak wiecie, jako EDK w zeszłym miesiącu współtworzyliśmy Szlachetną Paczkę. Jedna z obdarowanych przez nas rodzin żyje w skrajnych warunkach. Oprócz prezentów, które były już w grudniu przekazane, zdecydowaliśmy się na remont mieszkania. Dzisiaj ten remont się rozpoczął i musimy go zrobić w weekend. Jest 5 mężczyzn, którzy 2 h temu go rozpoczęli, ale jest ogrom pracy. Wyniesione meble nie nadają się do ponownego wstawienia, są w bardzo złym stanie, ściany są do zeskrobania, gruntowne malowanie, wymiana podłogi.... każda para rąk do pracy jest potrzebna, nawet jeśli ktoś dysponuje jedną, czy dwiema godzinami (nawet jeszcze dziś, bo będą pracować do późnych godzin nocnych i jutro kontynuacja od samego rana). Dlatego zwracamy się ogromną prośbą o wsparcie i pomoc przy remoncie. Warunki lokalu są po prostu przerażające, a chcemy oddać rodzinie nowe, czyste, widne mieszkanie".

W sobotę wieczorem na stronie pojawiła się pozytywna informacja o dokonanych pracach w mieszkaniu rodziny.

"(...) Wykładzina kupiona, meble też, pozostają jeszcze do kupienia kontakty, włączniki, karnisz oraz blat kuchenny na szafki stojące, ewentualnie farba - bo może braknąć. Na dzisiaj koniec - ściany muszą przeschnąć, bo nie da się malować - odpada tynk, miejmy nadzieję, że jak wyschną, nie będzie tak się działo".

W sprawie wsparcia dla rodziny można kontaktować się z EDK chociażby za pośrednictwem fb: https://www.facebook.com/PABIANICE.EDK/