Wymiana podłogi w jednej pracowni właśnie dobiega końca w Szkole Podstawowej nr 1. W „trójce” remontowany jest korytarz na parterze i wymieniona została podłoga w stołówce. Przygotowywana jest też salka do obserwacji obrazu z kamer monitoringu. Malowanie sal odbywa się w Szkole Podstawowej nr 8 i Szkole Podstawowej nr 9. Duży remont pomieszczenia nauczycieli wychowania fizycznego został przeprowadzony w „czternastce”.
Wymiana podłogi i malowanie pracowni multimedialnej jest w Gimnazjum nr 1, a łazienka został wyremontowana w Gimnazjum nr 2. Największy remont był w Gimnazjum nr 3, gdzie wymalowano 6 klas i wyremontowano 3 łazienki. Odnowiono też gabinet lekarski i stomatologiczny. Przy okazji wykonano zalecenia pokontrolne straży pożarnej, czyli zamontowano awaryjne oświetlenie szatni, hydranty przeciwpożarowe i wymieniono główny wyłącznik prądu. Chłopcy ucieszą się, że w dużej sali gimnastycznej zamontowano bramki.

- Dyrektorzy szkół wykonywali remonty w ramach własnych budżetów. Nie dostali od nas dodatkowych pieniędzy – zapewnia Waldemar Boryń, naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miejskim.

W sobotę wielkie sprzątanie czeka Gimnazjum nr 3 i Szkołę Podstawową nr 3.

- Obiecywano mi, że wszystkie remonty zakończą się w ferie i od poniedziałku uczniowie będą mieć lekcje w normalnych warunkach - zapewnia Boryń.

- Remonty też są w szkołach średnich - mówi Joanna Rakowska, rzeczniczka starosty.

W Zespole Szkół  nr 3  przy Gdańskiej dobiega końca malowanie korytarzy na parterze szkoły i szatni. W Zespole Szkół nr 2 przy św. Jana i w I Liceum Ogólnokształcącym trwa remont sanitariatów.