Do jej przeprowadzenia Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa zatrudniła firmę zewnętrzną. Lokatorzy danej administracji są o niej wcześniej informowani.

Na czym polega dodatkowa dezynfekcja?

Pracownik odziany w biały kombinezon i maskę ochronną spryskuje specjalnym płynem posadzki, poręcze i klamki. Zajmuje to od dziesięciu do kilkunastu minut na jeden korytarz.

Praca idzie całkiem sprawnie. Od początku kwietnia odkażono już administrację nr.5. Właśnie trwają prace na „czwórce”, a od przyszłego tygodnia przeniosą się dalej.

Uspokajamy. Dodatkowe dezynfekcje nie oznaczają, że w naszej bliskiej okolicy są ludzie zakażeni. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców PSM.

- Wysłaliśmy do sanepidu prośbę odnośnie podania lokalizacji, w jakich przebywają osoby na kwarantannie, aby móc zarządzić tam dodatkowe odkażanie. Niestety przez RODO nie uzyskaliśmy takich informacji, w związku z czym zabezpieczamy wszystko co się da- wyjaśnia Sławomir Urbańczyk, kierownik działu technicznego PSM.

Jeśli systuacja związana z epidemią nie ulegnie poprawie, niewykluczone, że ponadprogramowe odkażanie będzie powtarzane. Spóldzienia liczy się z tym faktem i zabezpieczyła na ten cel fundusze.

- Jesteśmy otwarci na dalsze działania w tej kwestii, ponieważ bezpieczeństwo naszych mieszkanców jest najważniejsze. Jeśli dojdą do nas słuchy, gdzie ewentuanie przebywają osoby objęte kwarantanną, wówczas zarządzimy w częściach wspólnych pod wskazanym adresem dodatkową dezynfekcję- zapewnia Urbańczyk.