O tym, że PiS zabierze się za stołki szefów komisji Rady Miejskiej, mówiło się od czasu zerwania koalicji z prezydentem.

Przypomnijmy: 4 kwietnia zrezygnował z pracy w urzędzie wiceprezydent Marcin Nocuń, a z pracy w Zakładzie Energetyki Cieplnej - Krzysztof Ciebiada.

Pisaliśmy o tym tutaj: http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/poradzimy-sobie-we-dwoje.html

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej, Antoni Hodak przedstawił radnym uchwałę, w której proponuje zmianę przewodniczącego. Powodem, jaki podaje w uzasadnieniu, jest utrata zaufania do Rąkowskiego oraz brak chęci współpracy ze wszystkimi klubami radnych. 

Na jego miejsce zaproponował Sławomira Szczesio. 

Jeśli radni przegłosują jego kandydaturę na to stanowisko, PiS będzie miał wszystkich swoich przewodniczących komisji. 

Komisji Rewizyjnej szefuje Monika Cieśla, Budżetu i Finansów - Tadeusz Feliksiński, Oświaty, Kultury i Sportu - Katarzyna Miękina, a Komisji Zdrowia - Jarosław Lesman. 

Za zmianą przewodniczącego głosowało 12 radnych PiS. Przeciw było 8 radnych. 

- Sławomir Szczesio jest doskonale przygotowany do tej funkcji. Będzie w stanie wznieść się ponad podziały polityczne - mówił Hodak. 

Chodziło o komisję, na którą radni PiS zaprosili mieszkańców. Pisaliśmy o tym tutaj: http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/dziela-kase-ktorej-nie-ma.html

- NIe chodzi tu o merytorykę, tylko o politykę. Wszyscy przewodniczący z jednego klubu to ewenement, jakiego jeszcze nie było - mówił Rąkowski. - Wszak chodzi tu o dobro mieszkańców.