107.000 zł będzie kosztował remont małej sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 3. Już za kilka dni ekipa remontowa zacznie wymieniać rynny, które są zamontowane wewnątrz sali. Wymieni drzwi łączące dwie sale, drzwi na korytarze i okienka. Ale przede wszystkim zerwie poniszczone tynki.
 
- Sala ma 25 lat, a od 10 walczyłem o jej remont. Udało się w tym roku – mówi Waldemar Flajszer, dyrektor SP 3. - Chcemy, żeby tym razem ściany zostały porządnie wykonane. Muszą wytrzymać przez wiele lat odbijanie piłki.
 
Remont musi się zakończyć przed wrześniem.
 
- Połowę pieniędzy na remont sali da nam Ministerstwo Sportu – informuje Waldemar Boryń, naczelnik Wydziału Edukacji.
 
80.000 zł dostanie szkoła na remont toalet chłopców. To już ostatni, czwarty etap wymiany pionów, sedesów i umywalek. Na ścianach pojawi się kolorowa glazura.
 
- Jest też szansa na termomodernizację szkoły i pomalowanie w ładne, pastelowe kolory. Jesteśmy w projekcie, który realizuje Urząd Miejski – dodaje Flajszer.
 
Jeszcze w te wakacje ma zostać wymieniona podłoga w łączniku szkoły. Szkoła nową posadzkę przemysłową położy za zaoszczędzone pieniądze.
 
We wakacje ma też stanąć plac zabaw fundowany przez firmę Nivea.
 
- Mam już dokumenty zezwalające na rozpoczęcie prac - mówi dyrektor.
 
Na początek trzeba przesadzić krzewy (takie jest zalecenie Starostwa Powiatowego) i wyciąć jedno suche drzewo. Potem wejdzie ekipa firmy Nivea.