W "Elektryku" właśnie zakończył się remont dachu, realizowany w ramach zadania  „Optymalizacja wykorzystania energii cieplnej w budynkach użyteczności publicznej na terenie powiatu pabianickiego, w tym: ograniczenie niskiej emisji poprzez modernizację źródeł ciepła oraz termomodernizację budynków jednostek oświatowych i pomocy społecznej na terenie powiatu pabianickiego”. Wykonano docieplenie stropodachu oraz modernizację kominów. Prace wykonało przedsiębiorstwo budowlane z Pabianic. Koszt ogółem to 239.719,53 zł. Ale to nie koniec prac w Zespole Szkół nr 2. Przy boisku ze sztuczną nawierzchnią wykonana została widownia. Zamontowano ławki oraz położono chodnik i kostkę. Zarząd powiatu przekazał placówce na ten cel 10 tys. zł. Ponadto szkoła wykonała gruntowny remont pracowni elektrycznej oraz płotów od frontu budynku. Pomalowano sanitariaty i korytarze.
Remontu doczekał się także Zespół Szkół nr 3. Odnowiono tam podłogę w sali gimnastycznej. Starostwo przeznaczyło na jej cyklinowanie 5 tys. zł. W korytarzu szkoły, za kwotę 6 tys. zł, położono 61 metrów kwadratowych płytek podłogowych. Odnowiono także sanitariaty i szatnię.
W "Mechaniku" została wyremontowana sala gimnastyczna. Oprócz tego pomalowano pracownie: biologiczną i języka angielskiego. Jedno z pomieszczeń zostało zaadoptowane na zaplecze pracowni lotniczej. Klasa o tym profilu cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
W I Liceum Ogólnokształcącym trwały prace porządkowo-naprawcze. Pomalowano pracownię do nauki języka niemieckiego. Wcześniej wykonano remont węzła sanitarnego przy sali gimnastycznej, wyremontowano pokój dla nauczyciela W-F-u, szatnie, korytarz oraz zamontowano nowe drzwi. Koszt inwestycji to 78.536,74 zł.
W II Liceum Ogólnokształcącym  na korytarzu szatniowym zamontowano przeciwpożarowy wyłącznik prądu oraz oświetlenia ewakuacyjne (11.904,00 zł). Na poddaszu budynku pomalowano okna i korytarz szatni. Jak w każdej z placówek trwały prace naprawcze.
3 pomieszczenia klasowe, korytarz oraz księgowość pomalowano w Zespole Szkół Specjalnych nr 4 .
Zespół Szkół Specjalnych w Konstantynowie Łódzkim ma podwyższone ogrodzenie przy szkolnym boisku (wartość - 9.935,70 zł).
W Powiatowym Zespole Edukacyjnym, także w Konstantynowie, naprawiono daszek nad wejściem do budynku za 15.861,46 zł. Przystosowano również pomieszczenie gospodarcze na gabinet lekarski.
W Młodzieżowym Domu Kultury w Pabianicach w holu przed salą widowiskową położono nowe płytki.
W Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego wokół odnowionego niedawno budynku trwa budowa parkingu (kostka brukowa). Zakończenie prac wykonywanych przez firmę budowlaną z Pabianic planowane jest na 10 września. Koszt – 30 tys. zł.