W piątek wyświetlony zostanie pierwszy film kina letniego. Będzie to film niemy pt. "Brzdąc" w reż. Ch. Chaplina z autorską muzyka na żywo. W tle zagra grupa Czerwie. Muzycy znani są już pabianiczanom z filmu niemego "Nosferatu", do którego w 2012 r. na żywo tworzyli muzykę na scenie kina Tomi.

Bilety można nabyć w kasie kina w przedsprzedaży w cenie 20 zł, w dniu imprezy w cenie 25 zł.

"Brzdąc" to jeden z najwybitniejszych filmów Chaplina - reżysera i Chaplina - aktora. Wzruszająca historia biednego szklarza i jego towarzysza: małego chłopca - podrzutka. Typowe dla Chaplina przemieszanie komedii z tragedią, sentymentalizmu z radością i wielką liczbą humorystycznych gagów.

Pokaz rozpocznie się o godzinie 21.00.

Dla naszych Czytelników mamy zaproszenia na seans.  Trafią one do 10 osób, które jako pierwsze wyślą e-mail na: redakcja@zyciepabianic.pl dziś o godzinie 15.00. W tytule maila należy wpisać "Kino letnie- konkurs", natomiast w treści swoje imię i nazwisko.

Zaproszenia otrzymują: Justyna Dzięcioł, Anna Kuchler, Agata Dworczak, Damian Dziatkiewicz, Małgorzata Stępień, Patryk Stępień, Wioleta Saktura, Adam Stępień, Mateusz Marczak, Julita Kaczorowska .