Od 10 lutego pabianiczanie podróżujący komunikacją miejską mogą korzystać z aplikacji MoBilet, która umożliwia kasowanie biletów za pomocą telefonu komórkowego. Jednak jest kilka warunków, które musimy spełnić. Pierwszy z nich to dostęp do internetu w telefonie. Co dalej? Musimy pobrać z internetu aplikację na komórkę i założyć swoje indywidualne konto na MoBilet. Aby zainstalować aplikację, należy wpisać w przeglądarce telefonu adres m.mobilet.pl, albo wysłać SMS o treści MOBILET pod numer 7055 (0,62 zł brutto). Za wybranie opcji SMS dostaniemy 3 zł gratis na zakup pierwszych biletów.

Gdy mamy już na swojej komórce tę aplikację, uruchamiamy ją. Co dalej? Wybieramy rodzaj biletu. Jeśli chodzi o bilety jednorazowe, to wpisujemy dalej trzycyfrowy numer boczny pojazdu, natomiast przy kupnie biletu okresowego musimy podać swój numer dowodu tożsamości. Następnie wybieramy opcję kupna. Mamy już bilet skasowany. W momencie kontroli musimy wejść w zakładkę historia biletów i pokazać kontrolerowi swój ważny bilet (wyświetlany na trzech kolejnych ekranach). Pamiętajmy, podczas kontroli nie dajemy nikomu telefonu do ręki. Sprawdzający bilet ma prawo tylko do wglądu.

Na stronie mobilet.pl znajdują się wszystkie opcje oraz wyjaśnienia, jak doładować swoją wirtualną portmonetkę, z której będziemy opłacać bilety. Doładowanie jej odbywa się za pomocą przelewu internetowego, bądź zwykłego bankowego.

Od 1 marca aplikacja MoBilet pobierać będzie od użytkowników opłatę za korzystanie z niej. Opłata ta wynosi 49 groszy za miesiąc. Przypomnijmy, że używanie innej tego typu aplikacji czyli SkyCash jest bezpłatne. Inna różnica między tymi dwoma aplikacjami jest taka, że SkyCash umożliwia zakupienie więcej niż jednego biletu (np. dla 2 pasażerów), natomiast MoBilet takiej możliwości nie daje.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://komunikacjapabianice.pl/