Krzysztof Habura, starosta pabianicki i wicestarosta Robert Jakubowski zaprosili dziennikarzy na plac budowy przy ul. Kazimierza.

– Chcemy zapoznać z postępem prac przy budowie krytej pływalni i lodowiska – wyjaśnił powód spotkania starosta Habura. – Stanowczo dementujemy pogłoski, że basenu nie będzie.

Władze Starostwa są zdeterminowane, by zbudować obiekty. Jest gotowa dokumentacja, plany, trwają tu już prace rozbiórkowe warsztatów szkolnych i przygotowanie terenu pod budowę.

– Koszt budowy to około 20 mln złotych – dodał wicestarosta Jakubowski. – Aplikujemy o środki z różnych źródeł.

Starostwo w budżecie na ten rok zarezerwowało na budowę 4 mln zł. Już w roku ubiegłym zwróciło się o dofinansowanie do Ministerstwa Sportu, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

– Z RPOWŁ jest możliwość uzyskania nawet 80 procent potrzebnych pieniędzy – mówił starosta Habura. – Od ministerstwa chcielibyśmy uzyskać 8 mln złotych. Resztę od funduszu ochrony środowiska.

W czwartek starosta pojedzie do Ministerstwa Sportu, by zaktualizować wniosek o dotację, który złożono w 2015 roku. W lutym zrobił to samo z wnioskiem złożonym w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi. Czeka na jego rozpatrzenie.

– Jestem też umówiony na rozmowę z senatorem Maciejem Łuczakiem. Mam nadzieję na jego poparcie dla naszego projektu – dodaje Habura.

Starosta i wicestarosta są pełni dobrych myśli, co do powodzenia tego przedsięwzięcia.

Planują otwarcie krytej pływalni i lodowiska w połowie 2018 roku.