Świeca to symbol akcji. Łódzka Caritas przygotowała ponad 70 tysięcy świec, które dostępne są w parafiach naszej archidiecezji.

- Jej płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie – mówi Tomasz Kopytowski, rzecznik Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

Pozyskane w ramach dzieła datki przeznaczone są na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, a także leczenie i rehabilitację, pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek. W tym roku 10 groszy z każdej świecy przeznaczane jest na kompleksowy rozwój placówek dla dzieci w krajach rozwijających się, a konkretnie na: budowę przedszkola i szkoły w miejscowości Yaounde (Kamerun), dożywianie dzieci w prowincji Misiones (Argentyna) - projekt "Szklanka mleka", wsparcie polskich dzieci na Ukrainie, Białorusi i Litwie oraz dożywianie dzieci w Wenezueli.

Akcja od wielu lat ma charakter ekumeniczny. Obok Caritas uczestniczą w niej: Diakonia Kościoła Luterańskiego i Reformowanego oraz ELEOS Kościoła Prawosławnego.