Możecie wybrać na przykład panią Weronikę z rocznym synkiem. Młoda kobieta przez ostatnie dziesięć lat była wychowanką placówki opiekuńczo - wychowawczej. Dostała mieszkanie od miasta. Ojciec dziecka nie interesuje się synkiem i ma problemy z płaceniem alimentów. Dlatego kobieta ma problemy finansowe. Na stronie Szlachetnej Paczki znajdziecie pełen opis życiowej sytuacji rodziny. Znajdziecie też konkretne potrzeby.

- Idea jest taka, aby wszystko, co dostaną wykorzystali. Rodziny podają trzy najbardziej kluczowe potrzeby. Do tego można spełnić również te mniejsze, aby paczka była pełna. Wybierając rodzinę trzeba jednak mieć świadomość, że te podstawowe rzeczy muszą się znaleźć – wyjaśnia Anna Kurowska, liderka projektu w Pabianicach.

Rodzina potrzebuje szafę, żywność i laptopa. To wymienione jest jako rzeczy pierwszej potrzeby. Dalej przeczytamy wykaz pozostałych artykułów, których również brakuje w tym domu.

Rodzin z powiatu pabianickiego wprowadzono do bazy siedem. W miarę jak będzie ich ubywać, pojawiać się będą kolejne. Obecnie można wspomóc jeszcze m.in. pani Beacie z mężem, panu Krzysztofowi, albo pani Karolinie z dwójką dzieci.

- Zanim podejmiesz się wyzwania warto to dobrze przemyśleć. Wiele osób tworzy zespoły ludzi, które pomagają danej rodzinie. Samemu może być trudno sprostać takiemu zadaniu. Zbierają się na przykład sąsiedzi, albo pracownicy danej firmy – podpowiada Katarzyna Tkacz, wolontariuszka.

Aby wybrać rodzinę, której chcesz przygotować paczkę musisz wykonać kilka kroków po kolei. Na stronie Szlachetnej Paczki jest instrukcja, która dokładnie prowadzi darczyńców. Trzeba się najpierw zarejestrować.

Jeśli chcesz zrobić paczkę dla kogoś z okolicy Pabianic to najpierw musisz wybrać województwo łódzkie. Później powiat pabianicki. Dalej są historie rodzin, którym możemy pomóc. Jest tam podana liczba osób w rodzinie, wiek członków oraz ich krótka historia. Każda rodzina ma swój kod. Jeśli chcemy dowiedzieć się co powinna zawierać paczka dla tej rodziny musimy rozwinąć zakładkę "Zobacz szczegóły". Następnie wybieramy rodzinę. Tutaj musisz wpisać swoje dane osobowe. Potem skontaktuje się z tobą wolontariusz, który odpowiada za daną rodzinę i pomoże na każdym etapie przygotowania paczki.

Pabianickich wolontariuszy jest w tym roku 18. Niektórzy mają doświadczenie przy organizacji poprzednich edycji akcji. Są również nowi, którzy dopiero w tym roku zaczynają pomagać Szlachetnej Paczce.

Finał tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki zaplanowano na 12-13 grudnia.

Wtedy przygotowane przez nas paczki trafią do potrzebujących.

Obecnie mogą się również zgłaszać firmy, które chciałyby wspomóc organizację finału.