We wtorek, 5 września będziemy mogli obejrzeć niepowtarzalne przedstawienie. Najpierw (około godz. 15.00) przez miasto przejedzie tabor lalkarski (2 puppetbusy ozdobione teatralnymi lalkami).

Teatrzyk zatrzyma się przed CH Echo, gdzie uczestnicy wymiany międzynarodowej z Polski, Grecji i Włoch zaprezentują przedstawienie.

Performance zakłada przejazd przez centrum miasta Pabianice taboru lalkarskiego w postaci 2 dużych puppetbusów, ozdobionych lalkami teatralnymi i kolorowymi falbanami oraz nagłośnienie z mikrofonu podczas powolnego przejazdu samego przedstawienia.

W ramach promocji przed samym przedstawieniem rozdawane będą wśród przechodniów balony wraz z opisem tematu przedstawienia. Po zakończeniu natomiast każdy obserwator zostanie poczęstowany ciasteczkiem.

Wydarzenie artystyczne, będące rezultatem końcowym warsztatów projektowych, polega na wystawieniu w przestrzeni miejskiej krótkiego performance teatru lalek pt. „Mobilny Teatr Lalek”, obrazującego historie uchodźców zmuszonych do opuszczenia własnej ojczyzny i poszukiwanie przez nich swojego nowego, lepszego miejsca na Ziemi. 

- Chcemy przyczynić się tym wydarzeniem do uwrażliwienia społeczeństwa na losy innego, często odmiennego kulturowo i religijnie człowieka - zapowiadają organizatorzy.