Na dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiciele SLD zarzucili władzom miasta głoszenie nieprawdy i przypisywanie sobie zasług za utrzymanie linii tramwajowej w Pabianicach.

– To myśmy walczyli o tramwaj. Zebraliśmy 4.000 podpisów, by nadal kursował – stwierdziła Aleksandra Stasiak. – Prezydent chciał likwidacji linii tramwajowej. A teraz wiceprezydent Grzegorz Mackiewicz przypisuje sobie ten sukces.

Dariusz Joński, przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD w Łodzi swoją obecnością na konferencji chciał poprzeć kandydatów lewicy do władz miasta i powiatu.

– Marek Gryglewski jest doświadczony i świetnie wykształcony. Jest dla miasta zapomnianego przez obecnego prezydenta najlepszą alternatywą – zachwalał kandydata SLD na prezydenta Pabianic.
Nie ukrywał też, że lewica liczy na drugą turę głosowania w wyborach prezydenckich, bo wtedy „wszystko może się zdarzyć”.
Joński przedstawił też Mirosława Trześniewskiego jako kandydata SLD do Sejmiku Województwa Łódzkiego. Zadaniem byłego trenera pabianickich koszykarek jest walka o pieniądze na sport młodzieżowy.
– Poprzednio poszły olbrzymie sumy na organizację szlaku konnego, a kto uprawia ten sport? – pytał Joński i obiecał, ze SLD wesprze Trześniewskiego w jego staraniach.
W najbliższy piątek 10 października o godz. 18.00 w sali Miejskiego Ośrodka Kultury pabianickie SLD przedstawi wszystkich swoich kandydatów na radnych miejskich, powiatowych i kandydatów do Sejmiku Woj. Łódzkiego.
11 października będzie rozdawać drzewka o godz. 11.00 przy ul. Szpitalnej, a o godz. 11.30 przy Szkole Podstawowej nr 13.
12 października będzie rajd rowerowy. Start o godz. 13.30 z ul. Myśliwskiej. Meta i piknik w Piątkowisku.