Dofinansowanaie dotyczy wymiany „kopciuchów” na urządzenia niskoemisyjne: pompy ciepła, kotły gazowe lub na pellet, podłączenie lokalu do wspólnego efektywnego źródła ciepła, wykonania instalacji centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej oraz wymiany stolarki okiennej i drzwiowej (pod warunkiem wymiany nieefektywnego źródła ciepła), a także wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła i dokumentację projektową.

- Wysokość dotacji zależy od dochodów i maksymalnie może wynosić od 17,5 do 39,9 tys. zł (od 35 do 95 proc. kosztów kwalifikowanych) – poinformowała Aneta Klimek, rzeczniczka UM. - Dofinansowanie przyznane przez WFOŚ i GW na realizację programu na terenie miasta wynosi 8.733.500 zł. Wnioski można składać do wyczerpania budżetu.

Wnioski przyjmowane są w Referacie Programów Priorytetowych przy ul. św. Jana 4 (pok.20, tel. 42 22-54-625 lub 509 309 848).

Właściciele budynków jednorodzinnych mogą nadal skorzystać z dofinansowania na wymianę pieca w ramach Programu Priorytetowego „Czyste powietrze”. Punkt konsultacyjno-informacyjny działa w tym samym miejscu, w Referacie Programów Priorytetowych przy ul. św. Jana 4.