W SP 3 na Bugaju można skonsultować się z lekarzami różnych specjalności, zrobić badania ciśnienia, poziomu cukru, porozmawiać z dietetykiem. Dostaniemy też kopertę życia

W godz. 14.00-18.00 mieszkańcy zrobią też bezpłatne badania mammograficzne. Przed wejściem do szkoły stoi mammobus. Dużym powodzeniem cieszy się badanie w gabinecie biorezonansu. To można dowiedzieć się, na co jesteśmy uczuleni. Po raz pierwszy na Dzień Zdrowia zawitały siostry boromeuszki, które prowadzą hospicjum na Zatorzu.

Pracownicy Urzędu Miejskiego rozdają koperty życia. To pakiet podstawowych informacji o stanie naszego zdrowia, który pomoże ratownikom medycznym szybko udzielić właściwej pomocy. Bardzo przydatna dla osób starszych, samotnych czy niepełnosprawnych, kiedy przyjedzie karetka.

Bogatą ofertę badań i konsultacji zaprezentowało Pabianickie Centrum Medyczne. Na pabianiczan czekają lekarze różnych specjalności. Doktor Aleksandra Miszczak konsultuje badanie ekg. O znamionach i zmianach skórnych można porozmawiać z onkologiem dr. Wacławem Grzybowskim. Fizjoterapeuci z Pabianickiego Centrum Rehabilitacji przygotowali niespodziankę. Wykonują badanie pokazujące deficyt określonej kończyny. Pokazuje ono słabe obszary, widoczne braki kontroli osłabionych grup mięśniowych. Wyniki tych badań można skonsultować z ortopedą dr. Krzysztofem Zaorskim. Doktor Marek Kiljański przygotował wykład o profilaktyce chorób kręgosłupa.

Odpowiadając prawidłowo na trzy krótkie pytania, można wygrać badania laryngologiczne, morfologiczne lub stomatologiczne w PCM

Do dyspozycji są specjaliści udzielający porad dietetycznych, dermatologicznych, geriatrycznych, chirurgiczno-onkologicznych, ortopedycznych, urologicznych. Do tego m.in. prezentacje i stoiska ze zdrową żywnością i kosmetykami oraz miejskich placówek pomocowych, punkt honorowego krwiodawstwa, zbiórka przeterminowanych leków, akcja pozyskiwania dawców szpiku, pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej. Swoje stoiska mają tez nasi pszczelarze, apteki i firmy z naturalnymi kosmetykami.

Na poczęstunek zaprasza bar ERKA ze szpitala. Wodę prosto z kranu, ale z dodatkiem cytryny i mięty, serwuje ZWiK.

Dzień Zdrowia potrwa do godziny 18.00.