Do zebrania było 190 tysięcy złotych (link). Kwotę udało się zebrać nieco ponad miesiąc przed końcem zbiórki. Odzew był ogromny. 

Wolontariusze "Agrafki", z którymi Rafał Dzwonnik niejednokrotnie współpracował, zorganizowali akcje charytatywne, między innymi licytacje na facebooku. Przedmioty wystawiane przez darczyńców schodziły niczym "świeże bułeczki". Ale to nie koniec.

Trwa m.in. licytacja specjalna. Można zostać posiadaczem oryginalnej odznaki Narodowej Policji Ukrainy, którą podarował Komendant Powiatowy Policji w Kutnie, podinsp. Józef Poreda (były Naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, wcześniej funkcjonariusz KPP w Pabianicach, a prywatnie kolega Rafała). Jest to odznaczenie za udział w zatrzymaniu Gruzina Mamuki K., sprawcy głośnego w październiku 2018 roku zabójstwa Pauliny D. z Łodzi.

Licytacja specjalna trwa do 6.01.2021 r. Cena wywoławcza: 100zł. (link)

Aspirant sztabowy Rafał Dzwonnik jest policjantem od 20 lat. Zanim zachorował, kierował zespołem do spraw nieletnich w Pabianicach.

- Aktywny, przyjacielski, empatyczny i zaangażowany. Wielokrotnie niósł pomoc innym, to dla Niego sens pracy. Drugi człowiek jest dla Rafała najważniejszy – tak opisują go najbliżsi i znajomi.

Angażował się w wiele projektów społecznych, prowadził warsztaty na temat tolerancji, uświadamiał młodzież, czym jest przemoc rówieśnicza i jak reagować na nią. Za swój wkład w pabianicki wolontariat został nagrodzony "Złotym Sercem". 

Problemu zdrowotne ujawniły się w sierpniu 2020 roku. Okazało się, że winowajcą jest glejak. Przeczytasz o tym tutaj.