Przychodnia rejonowa działała w budynku przy ul. Wileńskiej 61 przez wiele lat. W 2018 roku została zamknięta, bo nie spełniała wymogów sanepidu oraz nie była przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Oprócz generalnego remontu budynku (wybudowano go w latach 70.), niezbędny był montaż wind i budowa podjazdów dla osób poruszających się np. na wózkach inwalidzkich. Spółki nie było stać na takie wydatki.

Termin przeprowadzki był kilkukrotnie zmieniany.  Pisaliśmy o tym m.in. TUTAJ.

POZ nr 1 został wówczas przeniesiony do budynku szpitala przy ul. Jana Pawła II 68. Działa tam od grudnia 2018 roku. Lokale przy ul. Wileńskiej od tamtego czasu są niezagospodarowane. Próbowano je wynająć, ale bezskutecznie. Powstał też plan, by otworzyć tam Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Niestety, przetarg na remont nie wypalił. Gdy z budynku wyniosła się apteka, nieruchomość opustoszała zupełnie. 

2 marca PCM ogłosiło, że jest ona na sprzedaż.

Cała działka ma 3.500 m kw. Powierzchnia dwukondygnacyjnego budynku to 1.353 m kw. Są w nim wszystkie przyłącza, m. in. elektryczne, kanalizacyjne, telefoniczne i ciepłownicze (ogrzewano go ciepłem z miejskiej sieci).

- Nieruchomość znajduje się na dużym osiedlu i choćby ze względu na lokalizację ma potencjał. Liczymy, że znajdzie się inwestor z interesującym pomysłem, jak go wykorzystać. Natomiast uzyskane ze sprzedaży środki w całości zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne w naszym szpitalu – mówi Witold Olszewski, prezes Pabianickiego Centrum Medycznego.

Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 2 miliony złotych. Przetarg odbędzie się 17 marca o godz. 12.00 w małej sali konferencyjnej szpitala (na parterze). Potencjalni kupcy mogą składać oferty do końca przyszłego tygodnia.