W niedzielę odbędzie się wyścig kolarski „III Kryterium PTC Trzy Korony Pabianic”. Kolarze w godzinach 11.00–17.00 będą przejeżdżać ulicami: Południową, Moniuszki, Śniadeckiego, Wileńską i Orlą.

- Trasa wyścigu zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu drogowego w jego trakcie – uprzedza Tomasz Olban, dyrektor wyścigu.

Zmienionymi trasami pojadą więc autobusy linii: „1”, „4”, „6” i „T”.

- Autobusy linii „1” z Dworca PKP dojadą bez zmian do szpitala, następnie pojadą objazdem ulicami Jana Pawła II i Targową do Orlej, dalej właściwą trasą do „Waltera” Jankego – tłumaczy Aneta Klimek, rzecznik Urzędu Miejskiego w Pabianicach. - Z powrotem dojadą bez zmian do przystanku Orla - Targowa, dalej pojadą objazdem ulicami: Grabową, Jana Pawła II do Wiejskiej i następnie stałą trasą.

Autobusy linii „4” i „6” z „Waltera” Jankego dojadą bez zmian do przystanku Moniuszki/Sienkiewicza, następnie pojadą objazdem ulicami: Grabową i Jana Pawła II, dalej stałymi trasami.
Z 15. Pułku Piechoty „Wilków” i Karolewa autobusy dojadą bez zmian do szpitala, następnie pojadą objazdem ulicami: Jana Pawła II, Targową do Moniuszki i dalej stałymi trasami.

Autobusy linii „T” z Dworca PKP dojadą bez zmian do przystanku Moniuszki/Wiejska, następnie pojadą objazdem ulicami: Moniuszki, Szarych Szeregów, Robotniczą, Ostatnią i Dąbrowskiego do Konopnickiej, dalej stałą trasą do Rzgowa. W przeciwnym kierunku trasa pozostaje bez zmian.

Na trasie objazdu autobusy linii „1”, „4” i 6” będą zatrzymywać się na wszystkich napotkanych przystankach na ul. Jana Pawła II (na odcinku od Targowej do Śniadeckiego) i na ul. Grabowej. Autobusy linii „T” zatrzymają się natomiast na dwóch przystankach tymczasowych: Szarych Szeregów/Robotnicza i Dąbrowskiego/Kochanowskiego.

Biuro wyścigu będzie na nowym rynku przy ul. Moniuszki 40/42. Kolarze będą ścigać się w kategoriach: młodzik, młodziczka (2005-2006), junior młodszy, juniorka młodsza (2003-2004), juniorka, junior (2002-2001), U23 mężczyźni (2000-1996), kobiet elita open (elita + U23 od 1996), masters i cyklosport (od 2000), amator (bez licencji, po wypełnieniu odpowiednich dokumentów), Vip + amatorzy na rowerach różnych po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego w biurze zawodów w dniu wyścigu oraz podpisaniu oświadczenia o stanie zdrowia.