W Przedszkolu Miejskim nr 16 mieliśmy VI Mini Paraolimpiadę. Zorganizowały ją nauczycielki: Anna Czerwińska, Aneta Cieślik, Iwona Gajda i Magdalena Wojtal. Uczestnikami zmagań sportowych były dzieci z PM 11, PM 16, Niepublicznego Przedszkola z Łodzi oraz pierwszej i drugiej klasy SP 8 i SP 9.

Celem tego integracyjnego spotkania były: możliwość wykazania się sprawnością ruchową oraz zdrową rywalizacją dzieci z różnymi dysfunkcjami rozwojowymi, dobra zabawa poprzez aktywność fizyczną, podnoszenie poziomu samoakceptacji społecznej dzieci niepełnosprawnych, integracja placówek kształcących dzieci niepełnosprawne.

VI Mini Paraolimpiadę zainaugurowało zapalenie znicza. Dzieci zmagały się w pięciu konkurencjach indywidualnych: wyścig z przenoszeniem piłek, brzuszki, sportowe memo, rzut woreczkiem do celu, przejście przez tunel i jednej zespołowej - wyścig pociągów. Radości, śmiechu i zdrowej rywalizacji było co niemiara, a doping słychać było w całym przedszkolu. Po zakończonej części sportowej dzieci zaproszone zastały na słodki poczęstunek. W tym czasie jury w składzie Elżbieta Milczarek i Anna Pluta podliczało punktację. Zwycięzcami okazali się uczniowie z SP 9, drugie miejsce zajęli uczniowie z SP 8, a trzecie zawodnicy z PM 11. Czwarte miejsce ex aequo drużyny z PM 16 i Niepublicznego Przedszkola z Łodzi.

PM 16 reprezentowało 5 zawodników: Oliwia Maciejewska, Julia Malisiewicz, Sandra Gorzelańska, Aleksandra Zagórowska, Igor Dobrosz, a wszystkich uczestników było aż 27.

Zwycięska drużyna otrzymała pamiątkowy puchar i nagrody, a wszyscy uczestnicy indywidualne dyplomy i podarunki. Na zakończenie pozowali do wspólnych zdjęć. Dzieci żegnały się uśmiechnięte i zadowolone, pełne sportowych emocji, ze słowami: „do zobaczenia w przyszłym roku!”.