Przejazd rowerowy na ul. Świetlickiego od lat spełniał funkcję „prowizorycznego”. Mało który rowerzysta odważył się korzystać z niego w pełni jego przeznaczenia. Powód? Dla większości kierowców pędzących tą czteropasmową ulicą, przejazd nie istniał. Mimo, że przepisy mówią jasno, że: „Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerowi znajdującemu się na przejeździe”. To dzięki „szczególnej ostrożności” ale rowerzystów, nie doszło jeszcze tu do tragedii.

Niektórzy jednak o niebezpieczeństwie przekonali się dość boleśnie. W czerwcu samochód potrącił jadącą przejazdem 58-letnią rowerzystkę.

Przedstawiciele Rowerowych Pabianic zwracali uwagę Zarządowi Dróg Miejskich na fakt, że przejazd w tym miejscu jest słabo widoczny i wnosili o dodatkowe oznaczenia. Było to jeszcze w... 2018 roku.

I tak w tym miesiącu, wreszcie doczekaliśmy się uzupełnienia przejazdu czerwoną farbą. Czy teraz kierowcy będą zauważać to miejsce?