W poniedziałek o godz. 9.00 rozpoczął się remont ulicy Nawrockiego na odcinku od Warszawskiej do Piotra Skargi. Objazdem jadą autobusy linii „1”.

W Nawrockiego nie wjedziemy od Warszawskiej i od Piotra Skargi.

Autobusy linii „1” z dworca kolejowego bez zmian jadą do ulicy Sikorskiego, dalej zmienioną trasą ulicami: Warszawską, 3 Maja, 20 Stycznia do Nawrockiego i dalej stałą trasą w kierunku Waltera-Jankego. Od Myśliwskiej jadą objazdem ulicami: Skargi, Dobrą, Warszawską do Sikorskiego i następnie bez zmian do dworca kolejowego.

Na trasie objazdu zostają zawieszone przystanki: Skargi/Dobra i Skargi/Nawrockiego (obydwa w stronę Dworca PKP). Został uruchomiony tymczasowy przystanek Dobra/Skargi.

Przewidywany czas trwania remontu i tym samym objazdu „jedynki” wynosi trzy tygodnie. Następnie drogowcy rozpoczną remont kolejnego odcinka ul. Nawrockiego – od 20 Stycznia do Grota-Roweckiego.

Starostwo zerwie stary asfalt i położy nową nawierzchnię na odcinku od Warszawskiej do Grota-Roweckiego. Na tym 735-metrowym odcinku będzie też wymieniony krawężnik po obu stronach.