Na ten moment jest zapisanych 40 osób, ale zapisy dopiero ruszyły. Są przyjmowane codziennie w biurze pielgrzymki, które mieści się w parafii św. Maksymiliana Kolbego. Biuro jest czynne w godz. 16.30 -19.00.

- Spodziewamy się, że w pielgrzymce weźmie udział podobna liczba osób, jak w tamtym roku. Było nas wtedy czterysta trzydzieści – mówi ks. Przemysław Kansy, kierownik pabianickiej pielgrzymki.

Tradycyjnie najpierw będzie msza święta w kościele św. Mateusza. Rozpocznie się o 7.00.

- Przypominam, że wyruszamy dzień wcześniej, to znaczy 19 sierpnia, a nie tak jak co roku. Zapraszamy wtedy wszystkich, którzy chcą pożegnać pielgrzymów – dodaje ksiądz.

Około godziny 8.15 pielgrzymi wyruszą na szlak. Pierwszy dzień wędrowania zakończy się w Drużbicach. Wieczorem zaplanowane jest nabożeństwo pokutne. Drugiego dnia będą się modlić w kościele w Drużbicach, aby przez Kałduny dojść do Bełchatowa. Tam pielgrzymi będą uczestniczyć we mszy świętej. Następnie przez Grocholice udadzą się na nocleg w Łękawie.

- Wieczorem planujemy ognisko. Pielgrzymka to nie tylko modlitwa i skupienie, ale też zabawa i wspólne radowanie się z tego, że idziemy do Matki Boskiej - tłumaczy.

Trzeciego dnia pątnicy dotrą do Dobryszyc, gdzie wieczorem wezmą udział w uroczystej Eucharystii. Czwartego dnia ruszą do Garnka, a piątego dotrą na Jasną Górę. Będzie to 23 sierpnia (piątek) ok. 17.30.

- Wielu pabianiczan, którzy nie mogą z nami iść, przyjeżdża do Częstochowy i tam nas witają. W tym roku nasz pobyt wypada w weekend, więc z pewnością wielu zostanie. Na to liczymy – mówi ksiądz Kansy.

Przypomnijmy, że w tym roku Piesza Pabianicka Pielgrzymka na Jasną Górę wraca autokarem. Do Pabianic dotrą 26 sierpnia (poniedziałek) w godzinach popołudniowych.

Koszt udziału w pielgrzymce: 60 zł płacą dorośli; 50 zł – młodzież poniżej 18. roku życia (trzeba okazać legitymację szkolną lub studencką). Przy zapisie konieczny jest dowód tożsamości z numerem PESEL (legitymacja szkolna lub studencka). Osoby niepełnoletnie (poniżej 18. r. życia) pielgrzymują pod opieką osoby dorosłej. Młodzież w wieku 16–18 lat za pisemną zgodą (okazanie przy zapisie) rodziców.