Prezydent Lech Wałęsa był gościem specjalnym sobotniej imprezy w Afloparku i charytatywnej akcji zbiórki dla Fundacji Gajusz (na hospicjum dla dzieci). Z biletów wstępu, darowizn i licytacji zebrano aż 580.000 zł. Licytowano ogrodowe figury, obrazy i inne drobniejsze przedmioty.

Zobacz też: Prezydent Lech Wałęsa spotkał się z pabianiczanami. Spotkanie poprowadził Maciej Stuhr

Aż 150.000 zł, właściciel prywatnego zoo w Borysewie "zapłacił" za egzemplarz Konstytucji z autografem Wałęsy oraz koszulkię prezydenta z napisem „Konstytucja”. Za 10.000 zł poszedł obraz pt. Wolność autorstwa  Pawła Kowalewskiego.  Dom Aukcyjny Desa Unicum wylicytował go za tę kwotę  i podarował prezydentowi Wałęsie.

Wiedźma, figura ogrodowa, dzieło podopiecznych pabianickich WTZ-ów poszła za 8,5 tys. zł.

Wśród gości widzieliśmy m.in.: byłego premiera Marka Belkę i byłego wicepremiera Janusza Tomaszewskiego, posłów: Cezarego Tomczyka i Dariusza Jońskiego, samorządowców: Krzysztofa i Jarosława Haburów, Grzegorza Mackiewicza, Aleksandrę Jarmakowską-Jasiczek. Byli przedsiębiorcy, lekarze, prezesi spółek z róznych stron kraju.

Lech Wałęsa spacerował wśród pięknych róż, podziwiał kolorowe rybki w stawie. Wykonał też dobrą robotę - posadził dąb.

Emocje podczas licytacji zaostrzyły apetyty gości. Obiad dla 230 gości podano na stołach ustawionych pośrodku ogrodu. Wiesław Bober, mistrz kuchni restauracji Wzorcownia z Hotelu Fabryka Wełny podał: wędzonego śledzia, pure z pieczonego jabłka, ogórek kamperowany. Była zupa krem z cukinii i chipsy z warzyw. Na danie główne: pierś z kurczaka z marynowaną gruszkę, pure z marchewki, kluseczki chiche z dyni oraz sos porzeczkowy. A na deser: krem z czekolady, konfiturę malinowo-różaną i ciastka dyniowe posypane pistacjami.

Czas umilił występ Moniki Kuszyńskej i  Big-Bandu Fabryka Wełny.