W środę ustawiono nowe znaki drogowe na ul. Warszawskiej. Dotyczą zmienionej organizacji ruchu w tym miesjcu w ramach przebudowy ulicy Warszawskiej, na odcinku od „Dużego Skrętu" do granic miasta, wraz z budową kolektora kanalizacji deszczowej do ul. Widzewskiej.

Zobacz też: Zaczną od zerwania asfaltu. Przebudowa ulicy Warszawskiej

Co to dla nas oznacza?

Na czas robót prowadzonych w obrębie ul. Warszawskiej projektuje się całkowite zamknięcie ulicy dla ruchu pojazdów oraz pieszych - z wyjątkiem docelowych dojazdów do posesji.

- W tym celu ustawione zostały bariery drogowe wraz ze znakami drogowymi w ulicy Warszawskiej oraz znaki drogowe na ulicach Rzgowskiej, Warszawskiej, Ksawerowskiej i Widzewskiej – informuje Aneta Klimek, rzecznik Urzedu Miejskiego w Pabianicach.

Wprowadzono już objazdy dla podróżujących tędy w stronę Łodzi i Rzgowa.

Do Łodzi i z Łodzi dojedziemy przez ul. Sikorskiego. W podobny sposób jadący od strony Łodzi będą mogli kierować się do Rzgowa. Dojadą ul. Partyzancką do Sikorskiego.

Lokalne objazdy będą prowadziły ulicami: Łódzką, Ksawerowską i Wolską.

 - Ulice Nastrojowa i Familijna, które będą przebudowywane w obrębie skrzyżowania z ul. Warszawską, będą na ten czas zablokowane. Ruch pojazdów odbywać się będzie zgodnie z ustawionymi znaki tymczasowej organizacji ruchu – dodaje rzeczniczka.

Na ul. Łódzkiej i Widzewskiej w ksawerowie berierami zostanie wydzielone zwężenie. Tu robiona będzie kanalizacja deszczowa.

Znaki czasowej organizacji ruchu zostaną ustawione na skrzyżowaniach:

Warszawska / Rzgowska – droga krajowa 71;

Warszawska / Sikorskiego / Nawrockiego – dk71,

Sikorskiego / Partyzancka – dk71 i dw 482;

Pabianicka / Warszawska – dw 482;

Warszawska / Widzewska / Ksawerowska

Wschodnia / Ksawerowska / Wolska – w Ksawerowie;

Nastrojowa / Zaradzyńska;

Warszawska / Nastrojowa;

Warszawska / Familijna

Majora Hubala / Wolska w Ksawerowie – dk 71