Na wtorkowej Komisji Gospodarki Komunalnej radni zgodzili się, by prezydent wystawił Parkową do wynajęcia za 500 zł (netto). Dlaczego tak tanio? Od wielu miesięcy Parkowa stoi pusta. Nikt jej nie chce.

- Ostatni najemca był przez nas poszukiwany, żeby oddał klucz - wyjaśnia Zbigniew Dychto.

Ruina Parkowej - zdewastowana przez chuliganów i złomiarzy, została odbudowana przez Rafała Gramsza wiele lat temu. Dzięki temu mógł za darmo prowadzić w tym budynku restaurację. Gdy skończył się okres ochrony, zaproponował miastu 3.000 zł czynszu miesięcznie. Wtedy radni Platformy Obywatelskiej się na to nie zgodzili. Uznali, że wolą wystawić ją na przetarg. Spodziewali się uzyskać 5.000 zł czynszu. Inni radni poparli ich wniosek.

Ale nikt się nie zgodził na takie warunki. Po kilku kolejnych przetargach wynajęto Parkową za 1.500 zł. Ale i ta kwota przerosła najemców. Zrezygnowali. Potem pojawili się amatorzy parków linowych, ale po przemyśleniu kosztów i szans na zarobek, zrezygnowali. Od ponad roku w Parkowej hula wiatr.

- Skąd ta kwota 500 zł? - pytali radni na komisji.

Dychto odpowiedział: - Z głowy. Lepiej niech ktokolwiek weźmie, niż ma obiekt się marnować.

Obecnie w zasobach miejskich (ZGM) jest 26 lokali do wynajęcia. Nie ma przedsiębiorców chcących je zagospodarować i płacić miastu czynsz. Społem PSS ma 10 pomieszczeń do wynajęcia. Niektóre to świetne lokalizacje, ale stoją puste. 

Od grudnia zamknięta jest restauracja "Na Bujaku" przy Grota-Roweckiego.

Społem PSS: www.spolem-pabianice.pl/najem.htm

ZGM: www.zgm.pabianice.pl/glowna/l_uzytki/.msg0x0chdoc0x0170a0d30x1default

ZP ogłoszenia: www.zyciepabianic.pl/ogloszenia_drobne/nieruchomosci-lokale.html

Street24: street24.gratka.pl/lista/lokale-obiekty-do-wynajecia/