W drugim przetargu wystartowały 4 firmy. Najtańsza oferta opiewa na nieco ponad 4 miliony złotych. Braknie milion 150 tysięcy. To oferta firmy Gardenia Sport Spółka z o.o. z Warszawy. Kolejne są wyższe. Firmy z Piaseczna, Radziejowa i Dąbrowy Górniczej chcą zbudować bieżnie na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za większe pieniądze. Druga najtańsza oferta wynosi 4 miliony 189 tysięcy, a najdroższa nawet 4 miliony 790 tysięcy złotych. Najdroższa oferta ma również najdłuższy czas oddania inwestycji.

Tymczasem Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic chce przeznaczyć na ten cel 2 miliony 900 tysięcy złotych. Był to już drugi przetarg na bieżnię. Decyzje jeszcze nie zapadły.

Wcześniej wpłynęły 4 oferty na budowę szkutni na popularnym „Lewitynie”. Najtańsza również jest droższa niż zakładany budżet. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Trzecią inwestycją jaką chce zrealizować miasto jest budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 13. W tym przypadku również ogłoszono drugi przetarg. Koperty mają zostać otwarte w przyszłym tygodniu.