W pierwszej edycji budżetu obywatelskiego zgłoszono 52 zadania: 32 zostały dopuszczone do głosowania, 20 niezakwalifikowano z podaniem przyczyn.
Teraz wnioskodawcy mają czas na promocję projektów.
- Dla ułatwienia na stronie Urzędu Miejskiego jest wzór plakatu, który można pobrać i wydrukować, a następnie uzupełnić danymi dotyczącymi swojego zadania: tytuł, numer identyfikacyjny oraz opis (zakładka „budżet obywatelski”, w dokumentach do pobrania) - informuje Aneta Klimek, rzecznik Urzędu Miejskiego.
Głosowanie potrwa od 7 do 20 października. Każda osoba mieszkająca w Pabianicach, która w bieżącym roku będzie miała ukończone przynajmniej 16 lat, może wskazać dwa projekty z listy, które popiera, albo nie.
Zagłosować można tradycyjnie, wrzucając kartę do urny wystawionej w trzech punktach miasta: w Urzędzie Miejskim przy ul. Zamkowej 16, w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Łaskiej 46/48 oraz w Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. 20 Stycznia 14. Można zagłosować też elektronicznie, po zarejestrowaniu na stronie ngo.um.pabianice.pl.
Lista projektów, na które możesz zagłosować na stronie: http://ngo.um.pabianice.pl/aktualnosci/3540701-lista-wnioskow-zakwalifikowanych-i-niezakwalifikowanych-do-glosowania-w-budzecie-obywatelskim/
Komentarze do artykułu: Wydamy milion, ale czy rozsądnie?
Nasi internauci napisali 0 komentarzy