Dzisiaj w Zespole Szkół nr 3 podpisana została umowa patronacka między ZS 3 a Wyższą Szkołą Turystyki i Hotelarstwa z Łodzi. Uczelnia obejmie opieką klasy o profilu technik logistyk i technik hotelarstwa.

W planie lekcji pojawią się wykłady monograficzne z zakresu krajoznawstwa, warsztaty dydaktyczne i spotkania turystyczne dla nauczycieli.

Prócz tego WSTH uczniom pabianickiej szkoły oferuje możliwość korzystania ze zbiorów bibliotecznych uczelni i pomoc w organizacji praktyk zawodowych.

Na konferencji obecni byli: starosta - Krzysztof Habura, dyrektor szkoły - Hanna Grącka, zastępca dyrektora - Halina Wlaźlak oraz przedstawiciele Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Łodzi - prorektor Andrzej Stasiak oraz kierownik biura promocji Jakub Grabowski.

- Dzisiejsze wydarzenie jest dobrą wiadomością nie tylko dla szkoły i młodzieży uczącej się w niej, ale i dla miasta. Za kilka lat szkołę opuszczą fachowcy w dziedzinie turystyki i hotelarstwa - tak podpisanie umowy komentował Krzysztof Habura.

W Pabianicach działają 4 hotele. Dwa nowe zostaną oddane niebawem (św. Rocha i Jutrzkowicka), a dwa następne są w planach (Zamkowa i "zielona górka").