Stanisław Wołosz, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni Miejskiej chce wprowadzić płatne parkowanie na Narutowicza i św. Rocha. Namawia do tego prezydenta Zbigniewa Dychto i radnych miejskich.

„W związku z licznymi skargami mieszkańców Narutowicza w sprawie utrudnień związanych z wyjazdem z własnych posesji, a także z prośbą o wprowadzenie na tej ulicy strefy płatnego parkowania, zwracamy się z wnioskiem o rozszerzenie strefy płatnego parkowania” - napisał w piśmie do prezydenta Dychto. Dyrektor domaga się płatnego parkowania na Narutowicza od Zamkowej do Skłodowskiej. W imieniu mieszkańców o płatne parkowanie na tej ulicy upomina się Marzena Berger.

Według niego identyczna sytuacja jest na ulicy św. Rocha na odcinku od Okulickiego do Traugutta. Tutaj też chętnie widziałby parkomaty. Czy uda mu się rozszerzyć Strefę Płatnego Parkowania w Pabianicach?

Gdzie pabianicznaie parkują za darmo? Najczęściej na parkingach przy marketach: Kaufland i Galeria Echo. Udaje się zostawić auto (bez opłat) na: Kolbego, Narutowicza, św. Jana i przy SDH Trzy Korony.

Strefa płatnego parkowania została wyznaczona na ulicy Zamkowej - od Wyszyńskiego do Lipowej - wraz z przylegającymi uliczkami: Waryńskiego (do Skłodowskiej), Kościuszki (do Moniuszki), Pułaskiego (do św. Rocha), Okulickiego.

Za postój płacimy też przy Nowym Rynku (Grabowa i Południowa) i w okolicy szpitala: Jana Pawła II (od 15. Pułku Piechoty „Wilków” do Zagajnikowej), Wiejska (od 15. Pułku Piechoty „Wilków” do Jana Pawła) i 15. Pułku Piechoty „Wilków” (od Jana Pawła II do Wiejskiej).

Zapłacimy też parkując na Nawrockiego (od Mokrej do Grota-Roweckiego), ale tylko przy ryneczku. Po drugiej stronie parkingu nam nie zrobili. Płatne parkowanie obowiązuje od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 18.00.