- Chciałbym w przyszłym roku przebudować ulicę Świętokrzyską na odcinku od Moniuszki do Orlej – uchyla rąbka tajemnicy prezydent Grzegorz Mackiewicz. - W planach drogowych jest też pierwsza część Podgórnej, ale również Wierzbowa i Żabia.

Remontu wymaga zjazd z Partyzanckiej w Pietrusińskiego, ulica Hermanowska i kilka wybranych ulic na Zatorzu.

- Konieczne jest wreszcie rozwiązanie problemu zalewania Cedrowej i Gruntowej – dodaje. - W propozycjach jest układanie chodnika między innymi na Kościelnej od Starego Rynku do Bóźnicznej. Zobaczymy, czy się uda.

W 2018 roku będziemy musieli omijać centrum miasta.

- Sporym utrudnieniem będzie zrywanie kostki brukowej z Zamkowej. Wyburzymy też Turkus na Lewitynie – wylicza prezydent.

Gdy zniknie budynek restauracji Turkus, wtedy rozpocznie się budowa wodnego placu zabaw i ścieżki pieszo-rowerowej wokół drugiego stawu. Pojawi się też ścieżka rowerowa wokół pierwszego stawu.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji przygotowuje się do układania rur z wodą w ulicy Polnej bis oraz na nowym osiedlu między Miodową i Kasztelańską.

Kanalizacja może będzie budowana w ulicy Staszewskiego i Mickiewicza. Ale decyzja jeszcze nie zapadła.

- Wodociąg i kanalizację chcielibyśmy położyć w ulicy Wąskiej, która odchodzi od ulicy Bugaj – dodaje Rafał Kunka, prezes ZWiK. - W nowym roku kończymy układanie kanalizacji na Dąbrowie.

Starostwo planuje budowę drogi rowerowej na ulicy Nawrockiego. To będzie kontynuacja remontu z tego roku. Przy okazji zostanie wyremontowany chodnik.

- Na ten cel mamy w budżecie 300.000 zł – informuje Arkadiusz Jaksa, wiceprzewodniczący Rady Powiatu.

Ścieżka rowerowa powstanie też na Grota-Roweckiego, na odcinku od Kopernika do Bulwarów.

- Na początku przy skrzyżowaniu będzie to pas pieszo-rowerowy, a po kilku metrach przekształcimy go w chodnik i osobną drogę dla rowerów – wyjaśnia.

Jest plan, by kontynuować budowę drogi dla rowerów aż do ulicy Kilińskiego.

O planach na chodniki i parkingu przeczytasz tutaj: http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/nowe-parkingi-i-chodniki.html

W nadchodzącym roku poszczęści się też mieszkańcom bloków. Piszemy o tym tutaj: http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/doczekali-sie-mieszkancy-bugaj-80.html