Zduńska Wola – działania na rzecz bezpieczeństwa nad wodą. Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, od początku lipca w całym kraju utonęło już ponad 200 osób, z tego w miniony weekend 22. Policja stale apeluje do osób wypoczywających nad wodą o ostrożność, rozwagę i korzystanie ze strzeżonych kąpielisk. Niestety, nadal dochodzi do tragedii.

- Policjanci  w ramach akcji „bezpieczne wakacje” kontrolują systematycznie akweny wodne - informuje st. asp. Jacek Kozłowski z policji. - Realizują również akcje prewencyjne w miejscach, gdzie nad wodą odpoczywają turyści. 

W środę 14 sierpnia została przeprowadzona kolejna kontrola dzikich kąpielisk. Tym razem była to wspólna akcja policji i straży pożarnej, które odwiedziły kąpieliska w dorzeczu Warty i Widawki. Skontrolowano miejscowości: Zamość, Pstrokonie, Rembieszów Strońsko i Beleń na terenie gminy Zapolice. Mundurowi skontrolowali również zbiornik „Kępina” na terenie Zduńskiej Woli. Szczególną uwagę zwracali na młodzież szkolną i osoby nieletnie przebywające nad wodą bez opieki osób dorosłych, osoby kąpiące się  w miejscach niebezpiecznych, jak również korzystające z kąpieli będąc pod działaniem alkoholu.

- Napotkanym podczas kontroli osobom kontrolujący przekazywali informacje dotyczące bezpiecznej kąpieli oraz zasad szczególnej opieki nad dziećmi - dodaje Kozłowski. - Funkcjonariusze przestrzegali również biwakowiczów o zachowaniu bezpieczeństwa przeciwpożarowego na terenie obozowisk i zagrożeniu burzami. Przebywając nad wodą pamiętajmy, że nie zawsze ofiarą jest osoba, która nie umie pływać. Niejednokrotnie przyczyną utonięć jest bezmyślność, brawura i kąpiel pod wpływem alkoholu. Od początku wakacji na terenie powiatu zduńskowolskiego nie odnotowaliśmy żadnego utonięcia.

W gminie Dobroń utonęły w tym roku dwie osoby.