Mandoria Miasto Przygód ma zostać otwarte latem. Powstaje w Rzgowie na terenie Miasta Mody Ptak. Poszukiwani są animatorzy, którzy będą bawić gości w renesansowych strojach. Muszą mieć dobry kontakt z ludźmi, a także ciekawie opowiadać historie, najlepiej gestykulując rękoma.

- Mandoria to miejsce, gdzie warstwa fabularna i tworzące ją postaci, czyli mieszkańcy miasta, istnieją na równi z warstwą rozrywkową. Takie podejście, oparte na idei storytellingu, snuciu opowieści, daje nam możliwość skierowania naszej oferty do odbiorcy w każdym wieku – wyjaśnia Daniel Heinst, dyrektor projektu.

Jakie wymagania?

Trzeba mieć poczucie humoru i predyspozycje aktorskie. Jest to praca dla osób komunikatywnych, które potrafią improwizować i szybko reagować w różnych sytuacjach. Osoby chętne powinny lubić dzieci i pracę z nimi.

- Trzeba być również gotowym do pracy w weekendy – mówi Iwona Buchcic, rzeczniczka prasowa Manodrii. - Mile widziane jest wykształcenie artystyczne lub pedagogiczne.

– Nasi animatorzy artystyczni, poza możliwością realizacji talentów aktorskich, staną przed szansą współtworzenia Miasta Przygód, kreowania warstwy fabularnej związanej z życiem Mandorii, a także misji i gier dla dzieci oraz dorosłych – informuje Masza Bogucka, aktorka i koordynatorka eventów. - Wszystko to będzie odbywać się przy aktywnym wsparciu zatrudnionych w Mandorii praktyków teatru: aktorów i reżyserów.

Są cztery główne role

Do obsadzenia jest m.in. rola Lady Estelle – Wielkiej Mistrzyni Gildii Kupieckiej, która sprawuje pieczę nad kupcami i artystami żyjącymi w Mandorii.

– To dumna, stanowcza i obyta w świecie kobieta. Ma doskonały gust i potrafi zachować się w każdej sytuacji – tłumaczy Masza Bogucka.

Kolejna rola żeńska do obsadzenia to tajemnicza Sofia, kobieta o artystycznej duszy, zdolnościach wróżbiarskich i słabości do przedmiotów ze szkła. Z kolei mężczyźni będą mogli wykazać się jako żywiołowy kapitan Hiermo Azulejos, czy też były wojskowy, obecnie szef straży portu, komendant Tadeusz.

– Każdy z mieszkańców Mandorii ma swoją historię, swoje mocne strony, jak i słabości. Goście Miasta Przygód będą mogli podejrzeć ich mandoriańskie życie, a nawet aktywnie stać się jego częścią poprzez udział w rozmaitych misjach i zadaniach – tłumaczy Daniel Heinst.

Jak wysłać zgłoszenie

Casting na animatora artystycznego Mandorii składa się z dwóch etapów. W pierwszym należy przesłać wypełniony kwestionariusz rekrutacyjny (dostępny na stronie mandoria.com w zakładce Kariera) i załączyć do niego wizytówkę filmową.

– Wizytówka filmowa, nagrana nawet telefonem, pozwoli nam na ocenę predyspozycji aktorskich kandydatów, jak i ich poczucia humoru – tłumaczy Masza Bogucka.

Powinna ona zawierać trzy elementy: opowiedzianą najzabawniejszą historyjkę z życia kandydata, krótki taniec odzwierciedlający dominującą cechę jego osobowości oraz krótkie uzasadnienie, dlaczego kandydat chce zostać częścią zespołu Mandorii.

Ci, którzy zostaną wybrani przejdą do drugiego etapu. Będzie to rozmowa z kandydatem, test kompetencji pedagogicznych oraz zespołowy trening aktorski.