Do siedziby placówki przy ul. Granicznej przyjechali goście z Urzędu Miejskiego, Starostwa oraz przyjaciele i sympatycy z innych organizacji abstynenckich województwa łódzkiego.
Do tańca grały i śpiewały Ania Guzowska oraz Paulina Kozłowska z didżejem Marcinem. Ważnym wydarzeniem było posadzenie drzewka trzeźwości w Alei Trzeźwych przez Sylwestra Paprockiego z Łodzi z okazji 3. rocznicy abstynencji.
Po przywitaniu przybyłych i przedstawieniu w skrócie historii organizacji goście zasiedli do poczęstunku w ogrodzie. Podano bigos własnej roboty, żurek z kiełbasą oraz swojski smalec z ogórkami. Po pierwszym posiłku wszyscy ruszyli do tańca. 

Z okazji 18. urodzin „Granicy” warto przytoczyć jej najważniejsze osiągnięcia:

- Organizacja pierwszej stołówki pabianickiej, która przez 10 lat wydała najbiedniejszym mieszkańcom Pabianic 260.000 gorących posiłków i prawie 70.000 bochenków chleba.
2. Utworzenie w budynku po byłej szkole budowlanej Punktu Pomocy Doraźnej, w którym potrzebującym wydawana była żywność, odzież, meble oraz sprzęt AGD, a także leki.
3. Organizacja akcji "Nie dajmy im zamarznąć", która miała na celu ratowanie bezdomnych przed zamarznięciem. Polegała na dożywianiu bezdomnych w centrum miasta gorącymi posiłkami i pieczywem. Przez dziewięć zim wydali 36.000 posiłków.
4. Budowa nowego domu dla bezdomnych o powierzchni 300 m kw., w którym schronienie mogą znaleźć 24 osoby. Jest to ewenement, ponieważ nikt od czasów Marka Kotańskiego nie zbudował nowego domu dla bezdomnych własnymi siłami.
- Warto jeszcze podkreślić, że przez te lata w naszym ośrodku przebywało 1.000 osób – mówi Elżbieta Skrzymowska, prezes ośrodka. - Wielu z nich pomogliśmy zmienić życie.