Park na obrzeżach Pabianic (przy ul. Partyzanckiej) wygląda imponująco. Wśród 4 hektarów rozmaitych roślin i drzewek jest oczko wodne, wąwóz i altana koncertowa. Są też skrzynie z ziołami.

Do przecięcia wstęgi gospodarze zaprosili prezydenta Pabianic Grzegorza Mackiewicza, sekretarz gminy z Ksawerowa - Monikę Sroczyńską oraz naczelnego ogrodnika Afloparku - Łukasza Tarapacza.

- Cieszę się, że wreszcie nadszedł moment, kiedy możemy otworzyć park. Chcemy nim promować zarówno Pabianice, jak i Ksawerów – zapewnił Andrzej Furman.

Głos zabrał również prezydent Grzegorz Mackiewicz.

- Mamy kolejną „perełkę” w mieście - powiedział. - Zachęcam wszystkich, by zobaczyli piękno tego miejsca. Gwarantuję, że od wczesnej wiosny do późnej jesieni coś niezwykłego będzie przykuwać tu waszą uwagę.

Pierwszy z ogrodów Furmanów - ten położony po stronie Ksawerowa, otwarto w czerwcu zeszłego roku. Zajmuje 0,8 ha. Można tu podziwiać kwiaty z grup liliowców, powojników oraz róż. Róże zdominowały tę część parku – jest tutaj 158 odmian róż (3500 sztuk) posadzonych na 12 rabatach.

Wstęp do parku jest płatny.

19 i 20 czerwca na gości Afloparku będą czekały atrakcje: zabawy dla najmłodszych, śniadanie z ogrodnikiem i koncert Kaśki Sochackiej, który rozpocznie wydarzenie muzyczne - Bloom Festival.

Szczegóły można śledzić na stronie facebookowej Afloparku.