Na przedstawienie zaprasza pabianicka grupa teatralna DlaNiepoznaki. 20 lipca o godz. 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Kościuszki 14 zagra „Lustro”. To historia, która bawi i zmusza do refleksji. O czym jest fabuła? W kostnicy domu pogrzebowego spotykają się trzy pokolenia: babcia, ojciec i córka. Wydawałoby się że różnica pokoleń jest tak znaczna, że właściwie poza więzami rodzinnymi nic ich nie łączy. Jednak cała trójka powtarza i kopiuje swoje zachowania.

Reżyserem spektaklu jest Dorota Olejnik. Na pomysł wystawienia tej sztuki dla rodziny z Rokitnicy (gm. Łask), której na początku lipca w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej spłonął dom, wpadła Katarzyna Tkacz. 5-osobowa rodzina straciła wszystko. Jakby tego było mało, dwójka najmłodszych dzieci – 8-letnie bliźnięta, choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Najstarsze dziecko, dziewczynka ma 10 lat. Wszystkie dzieci chodzą do pabianickiej SP 9.

Gdy o pomyśle pani Kasia dowiedziała się dyrektor MOK-u, od razu zgodziła się na udostępnienie sali.

- Wejście na piątkowy spektakl jest wolne, ale będą puszki, do których można wrzucać pieniądze na pomoc pogorzelcom – mówi Dorota Olejnik. - Pomóżmy tej rodzinie, oni naprawdę stracili wszystko.

Jeśli ktoś chciałby pomóc poszkodowanych, może się z nimi skontaktować pod nr. tel. 503 306 807. Pieniądze można też wpłacić na konto: 56 1140 2004 0000 3102 5974 5130.