Jesień to moment, kiedy powinniśmy szczególnie mocno zadbać o bezpieczeństwo dzieci podczas ich popołudniowych powrotów ze szkoły do domu. Zdarza się, że warunki pogodowe ograniczają widoczność kierowców i mogą powodować, że dzieci idące poboczem nie są wystarczająco dobrze widoczne. Port Łódź chce przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa najmłodszych. Z tego powodu organizuje konkurs „Błyśnij dla bezpieczeństwa”, którego celem jest uświadomienie dzieciom, jak istotnym problemem jest ich widoczność na drodze. 

W konkursie całe klasy ze szkół i przedszkoli mogą wykazać się inwencją i kreatywnością, projektując wzór odblasków umieszczanych na kurtkach czy plecakach. 

Zwycięskie projekty zostaną zrealizowane, a następnie przekazane szkołom z regionu łódzkiego, biorącym udział w konkursie, a także najmłodszym klientom Portu Łódź. Klasy, które zwyciężą w konkursie, zdobędą dla swoich szkół atrakcyjne nagrody pieniężne. 

Główna nagroda to 5.000 zł, zdobywca drugiego miejsca zostanie obdarowany kwotą 3.000 zł, trzeciego – 2.000 zł. Szkoły, które zajmą 4. i 5. miejsce otrzymają nagrodę w wysokości 1.000 zł, natomiast uczestnicy, którzy uplasują się na miejscach od 6. do 10.,mogą liczyć na kwotę 500 zł. Nagrody te będą mogły zostać przeznaczone np. na szkolny remont, zakup najpotrzebniejszych pomocy dydaktycznych czy inny szkolny cel.

Konkurs „Błyśnij dla bezpieczeństwa” podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym, trwającym od 14 października do 5 listopada spośród nadesłanych prac jury wybierze 10 najciekawszych projektów. W drugim etapie, który przewidziano na okres od 6 do 13 listopada, wybrane projekty podlegać będą ocenie internautów, którzy głosując na prace poprzez profil Portu Łódź w serwisie Facebook, wybiorą 3 najlepsze projektu. Zostaną one ponownie poddane głosowaniu jury, które wyselekcjonuje zdobywców 1., 2., i 3. miejsca. Pozostałe nagrody zostaną przyznane wg ilości głosów zdobytych w internetowym plebiscycie. 

Regulamin konkursu na stronie www.portlodz.pl.