ad

- Wśród mieszkańców Pabianic jest wielu maratończyków, ludzi dla których bieganie jest pasją i sposobem na życie – czytamy na stronie internetowej pabianickiego hufca. - Właśnie dzięki takim osobom, ich pomysłom i zaangażowaniu, postanowiliśmy zorganizować I Pabianicki Półmaraton ZHP.
Maraton organizują zarówno doświadczeni biegacze, jak również osoby, które od wielu lat zajmują się organizacją dużych imprez wojewódzkich i ogólnopolskich. Celem biegu jest propagowanie zdrowego stylu życia, upowszechnianie masowego biegania i wspieranie wszelkich inicjatyw sportowych.
Półmaraton rozpocznie się 3 kwietnia 2011 roku. Start i meta w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji (ul. Grota-Roweckiego 3). Oznaczona, zabezpieczona i oznaczona co 1 km trasa będzie biegła ulicami Pabianic. Co 5 km zaplanowano punkty odżywania, gdzie będzie można posilić się bananem, czekoladą i napić się wody. Maraton zostanie podzielony na dwie części: pierwsza skierowana jest do osób dorosłych, w drugiej będą mogły się ścigać dzieci od 6. roku życia.
By wziąć udział w maratonie, trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie hufca ZHP Pabianice www.pabianice.zhp, dostarczyć go do hufca i wpłacić w terminie opłatę startową.