Aż 193 absolwentów gimnazjów chce się uczyć w Zespole Szkół nr 2. Najwięcej chętnych jest na informatykę i do klasy mundurowej. Zostanie tu otwartych sześć lub siedem klas technikum.

- Na pewno informatyczne będą dwie – twierdzi Gabriela Wenne-Błażyńska, członek zarządu powiatu. - Prawdopodobnie będą również dwie klasy mundurowe, bo chętnych również jest sporo.

Oprócz tego w byłym „Elektryku” uczniowie będą się uczyć na techników: analityka, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, cyfrowych procesów graficznych, elektryków i elektrotechnika.

- Gimnazjaliści docenili przede wszystkim atrakcyjne zawody – twierdzi Henryk Kucharski, dyrektor ZS 2. - Szkoła ma dobry poziom, dobre wyniki z egzaminów maturalnych i panuje tutaj przyjemna atmosfera. Myślę, że to też wpłynęło na wynik tegorocznego naboru.

Nie uda się otworzyć klasy teleinformatyków, technologii żywności i ochrony środowiska. Nie będzie też w ZS nr 2 zawodówek.

Wśród liceów w tym roku wygrała „dwójka”. Tę szkołę wybrało aż 159 gimnazjalistów. Chętnych nie brakuje na klasy z rozszerzeniem: matematyka – fizyka - angielski, biologia –chemia – fizyka - matematyka, geografia - j. polski - j. angielski - WOS i j. polski  - historia –WOS - j. angielski. Tu Starostwo utworzy prawdopodobnie sześć klas.

Sporo mniej chętnych ma I Liceum Ogólnokształcące. W tym roku tę szkołę wybrało jedynie 113 kandydatów. W ubiegłym roku to ta szkoła cieszyła się największą popularnością. W I LO najwięcej osób chce się uczyć w klasach z rozszerzeniem biologia – chemia - fizyka.

110 kandydatów wybrało Zespół Szkół nr 3. Najwięcej chętnych jest na hotelarstwo.

- Na pewno gimnazjalistów przyciągnęła dobra baza dydaktyczna dla tego zawodu, jaką dysponuje szkoła. Mamy klasę, która wygląda jak minihotel. Gimnazjaliści zachwycali się tym podczas dni otwartych – mówi Hanna Grącka, dyrektor ZS 3.

Do Zespołu Szkół nr 1 chętnych jest tylko 72 uczniów. Najwięcej chce się tam kształcić w zawodówce na mechaników pojazdów samochodowych.