Jury, w skład którego weszła przedstawicielka Rady Rodziców, wychowawczyni grupy I Dobrosława Rózga oraz przedszkolny logopeda Magdalena Wojna-Kowalska, oceniało zgodność tematyki wiersza z tematem konkursu, umiejętności recytatorskie oraz charakteryzację i rekwizyty wykorzystywane przez uczestników. I miało pełne ręce roboty, bo do konkursu pod kierunkiem rodziców przygotowało się aż 24 chętnych. Gdy jury burzliwie obradowało, wszystkie przedszkolaki obejrzały inscenizację w wykonaniu grupy III pt. „Siedem kruków”.

Przyznano miejsca w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4-latki i 5-6-latki. W młodszej grupie I miejsce zajął Piotr Krawczyk za wiersz „Przygoda autka”, II miejsce przyznano Zosi Kaniewskiej za „Skarżypytę”, a III Adamowi Grzegorzewskiemu za „Pana Hilarego”. W grupie starszej triumfowała Ola Matyjaszczyk z wierszem „Samochwała”, II był Oliwer Grabowski i jego „Leń”, a III Iga Lisowska, która recytowała wiersz „Taka Zosia”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Występy swoich pociech obserwowali rodzice, dziadkowie i inni przybyli goście.

Konkurs zorganizowały wychowawczynie grupy III Dorota Stępień i Anna Czarnecka w ramach realizacji zadania „Moralizatorska rola bajek w kształtowaniu postaw moralnych, ugruntowaniu norm społecznych oraz rozwijaniu mowy”.