Miejsca w czołówce rankingu zajmują łódzkie licea. Najlepsze jest, tak jak rok temu, I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. W kraju wygrywa XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Warszawie.

W rankingu wojewódzkim na kolejnych miejscach uplasowały się szkoły z: Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego, Zgierza, Sieradza, Bełchatowa, Skierniewic, Opoczna, Łowicza i Wielunia. Pabianickie ogólniaki wypadały nieco gorzej. II LO jest na 22. miejscu w województwie łódzkim . To samo miejsce szkoła zajmowała rok temu. Dwa lata temu była pozycję niżej.

- Zawsze mogłoby być lepiej – twierdzi Krzysztof Zajda, dyrektor II LO. – Utrzymaliśmy ubiegłoroczną pozycję w województwie. Bywały takie lata, że byliśmy na arenie ogólnopolskiej o kilkadziesiąt miejsc wyżej.

I LO jest na 47. miejscu, a było na 30. Spadek odnotowuje coraz większy z roku na rok, bo w 2013 roku było 26. W kraju II LO jest na 273. miejscu i zostało zaliczone do „srebrnych szkół”. I LO w tym roku w ogóle nie zakwalifikowało się do pięćsetki. Rok temu było na 346. miejscu.

W rankingu pod uwagę brane są sukcesy w olimpiadach oraz wyniki z matury, zarówno podstawowej, jak i z przedmiotów dodatkowych.

Gorzej wypadły pabianickie technika. Zarówno w rankingu wojewódzkim jak i ogólnopolskim sklasyfikowano tylko jedną szkołę. To Zespół Szkół nr 2, który uplasował się kolejno na 21. i 250. miejscu. Brakło w rankingu Zespołu Szkół nr 2 i Zespołu Szkół nr 3.

W przypadku rankingu techników pod uwagę brano również wyniki z egzaminów zawodowych.

Zasady rankingu ustaliła kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji edukacyjnych i przewodniczących komisji olimpiad.