Było 20 uczestników. Przyjechali m.in. z Sieradza, Bełchatowa i Tomaszowa Mazowieckiego. W 90 minut musieli wykonać fryzurę zgodną z tematem konkursu. Wcześniej musieli przygotować strój i makijaż. Jurorzy oceniali stopień trudności i wykonanie fryzury, estetykę, spójność wizerunku i zgodność z tematem oraz kreatywność. W jury byli: Dorota Pędziwiatr, dyrektor Biura Cechu Rzemiosł Różnych, Małgorzata Kuśmierczyk, nauczycielka przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół nr 3, Justyna Wójtowicz oraz Krzysztof Jóźwiak z Hurtowni Uni-Fryz i Monika Plewińska.
Konkurs wygrała Katarzyna Kaczmarek z Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu. Inspirację zaczerpnęła z kultury Japonii. Najpiękniej wyczesała gejszę.
- Co do tego wyboru jurorzy nie mieli wątpliwości – stwierdziła Dorota Pędziwiatr. - Dyskusja była burzliwa, jeśli chodzi o przyznanie kolejnych miejsc i wyróżnień.
Drugie miejsce zajęła Kamila Taborowska z Atelier Styl Daniela Wawrzyniaka. Wykonała fryzurę w stylu rzymskim.
Z pabianiczanek na medal spisała się Dominika Janicka z drugiej klasy Techniku Fryzjerskiego w Zespole Szkół nr 3. Dziewczyna zaprezentowała kulturę Hiszpanii. Jej modelka miała odpowiedni strój i delikatnie upięte włosy.
- Jest to kok hiszpański według własnej wyobraźni. Dodałam do tego termoloki – mówi.
Wyróżnienia dostały: Klaudia Gębarowska z Zespołu Szkół nr 4 w Bełchatowie, która zrobiła na głowie modelki angielski kapelusz i Maria Karolak z Zespołu Szkół Rzemiosła za „Świętą Krowę”.
Specjalne wyróżnienie dostała Jagoda Bulzacka, 9-letnia modelka. Prezentowała kulturę Afryki.
W konkursie wystartowały jeszcze dwie pabianiczanki, uczennice ZS 3. Sandra Kaszowska z czwartej klasy zaprezentowała kulturę Indii. Wzorowała się na bollywoodzkim filmie „Slumdog. Milioner z ulicy”.
- Jest tutaj przepych i bogactwo barw – mówi.
Natalia Zarzecka z tej szkoły zainspirowała się kulturą Japonii.
Konkurs zorganizował Zespół Szkół nr 3. To pomysł Arkadiusza Marka, nauczyciela przedmiotów zawodowych.
Nagrodą był sprzęt fryzjerski wartości 4.000 zł: zestawy szczotek, suszarki, maszynki, prostownice i kosmetyki.
Był to III Powiatowy Konkurs Fryzjerski "Kreator". Być może w przyszłym roku będzie miał zasięg wojewódzki.