Grudzień był dla czytelników Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży pełen atrakcji. A to za sprawą Świątecznego Turnieju Gier Planszowych, trwającego aż 6 dni.

Każdy zawodnik mógł przetestować swój spryt, celność i umiejętność logicznego myślenia, grając między innymi w warcaby, pchełki, rzutki, jengę, makao, statki, chińczyka, piłkarzyki oraz skoczki. Uczestnicy mieli także do rozwiązania kilka quizów. W jednym z nich musieli wykazać się znajomością przysłów i ułożyć je z rozsypanych słów, natomiast w drugim poprawnie nazwać postacie z książek dla dzieci.

Codziennie odbywały się rozgrywki, podczas których wygrani otrzymywali punkty za poszczególne gry. Rozstrzygnięcie nastąpiło 30 grudnia podczas finału. Choć na prowadzenie wysunęło się dwoje zawodników, rywalizacja była zaciekła i do samego końca nie było wiadomo, kto stanie na podium. Zwycięzcą został Sławek Makowski, drugie miejsce zajęła Patrycja Roszak, a trzecie Wiktor Kaczmarek. W nagrodę dostali gry planszowe oraz słodycze. Pozostali zawodnicy otrzymali drobne upominki.