Mamy 470 maturzystów. W I Liceum Ogólnokształcącym jest ich 129, w II Liceum Ogólnokształcącym - 112, w Zespole Szkół nr 1 - 24, w Zespole Szkół nr 2 - 129, w Zespole Szkół nr 3 - 76. To oni odebrali dziś świadectwa ukończenia szkoły. Licealiści opuszczają mury po trzech latach edukacji, uczniowie techników spędzili w szkole cztery lata.

- Smutno odchodzić. Bardzo dziękujemy naszym nauczycielom za wszystko, co nam przekazali. Działałam w wolontariacie, byłam w kółku dziennikarskim i wszędzie, gdzie tylko mogłam. Trudno uwierzyć w to, że tego wszystkiego już nie będzie - powiedziała Natalia Milewska, absolwentka z Zespołu Szkół nr 3.

Zakończenie roku to pożegnania, życzenia, gratulacje i podziękowania. To też czas podsumowania i wręczenia nagród. Trafiły one do najlepszych, czyli do tych, którzy uzyskali świadectwo z czerwonym paskiem. Wyróżniono również sportowców, osoby udzielające się w wolontariacie, oddające krew oraz te, które brały udział w kołach zainteresowań. Młodsi koledzy przygotowali dla nich występy artystyczne.