Konkurs pt. „Straż Miejska w służbie lokalnej społeczności, historia i współczesność” dedykowany był dla uczniów szkół podstawowych.

- Celem tego konkursu było przybliżenie naszej pracy już najmłodszym mieszkańcom. Uczniowie mogli się zapoznać z naszymi obowiązkami. Dzięki temu wiedzą, w jakich sytuacjach mogą na nas liczyć – wyjaśnia Tomasz Makrocki, komendant Straży Miejskiej.

Uczniowie bardzo się przyłożyli do pracy. W konkursie wzięło udział 17 osób. Wszyscy uczestnicy dostali upominki od strażników, ale najbardziej skorzystali zwycięzcy.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Vanessa Kosecka (SP nr 9). Otrzymała w nagrodę kamerę sportową. Kamery dostały też laureatki drugiego i trzeciego miejsca – Zofia Miler z SP 8 (II miejsce) i Wiktoria Gacka z SP 5 (III miejsce). Na trzecim miejscu uplasował się ex aequo Kamil Zwichrowski. Chłopiec dla odmiany został nagrodzony dronem.

- Jesteśmy pod wrażeniem waszego zaangażowania. Mam nadzieję, że nagrody zmotywują was do aktywnego spędzania czasu – podsumował komendant.

Prace zwycięzców będzie można oglądać na fanpage'u Straży Miejskiej.