Tym razem Pani Joystick, Wirus Świrus i wielu innych bohaterów w zabawny sposób zaprowadzą najmłodszych do świata języka angielskiego. Zaskakujące sytuacje i porywająca muzyka sprawią, że widzowie połączą naukę z dobrą zabawą.

Tytuł nawiązuje do futurystycznej dekoracji – żartu scenografa na temat komputera, który ożywa dopiero dzięki uruchomieniu programu do nauki języka angielskiego. Pani Joystick i Myszy Komputerowe są gospodarzami wirtualnego świata. W pewnym momencie, niespodziewanie pojawia się postać, która zakłóca działanie programu – Wirus Świrus.

„Magiczny komputer” jest spektaklem charakterystycznym dla Teatru Piccolo – łączy elementy gry aktorskiej z planem lalkowym. Przedstawienie adresowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych z klas I-IV.

Spektakl powstał przy wsparciu merytorycznym i finansowym Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta Łodzi oraz British Council UŁ. „Magiczny komputer” otrzymał bardzo wysoką ocenę i jest rekomendowany przez wizytatora wojewódzkiego ośrodka doskonalenia nauczycieli, panią Grażynę Maciaszek oraz przez dyrektora British Council, panią Rosalin McGinley. Walory spektaklu zostały także docenione przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, co zaowocowało zaproszeniem teatru do Niemiec przez Instytut Polski w Berlinie.

Zapraszamy w niedzielę, 29 sierpnia o godzinie 14.00 i 16.00. Będziemy się bawić w strefie restauracyjnej naprzeciwko sklepu C&A.

Wstęp na przedstawienie jest bezpłatny.