Najlepszym matematykiem z trzecich klas gimnazjalnych jest Maciej Szulc, uczeń Gimnazjum a'Paulo. Przygotowała go Janina Szymańska, nauczycielka matematyki. Zdobył maksymalną liczbę punktów.

- Test nie był trudny. Na koniec okazało się jednak, że zostało mało czasu i ostatnie dwa zadania rozwiązywałem w przyspieszonym tempie – opowiada zwycięzca.

Nie był to pierwszy konkurs matematyczny, w którym chłopak odniósł sukces. Maciej zajął trzecie miejsce na szczeblu wojewódzkim w konkursie „Matematyka moją pasją”.

Druga nagroda również powędrowała do Gimnazjum a'Paulo. Zdobył ją Jakub Piech pod kierunkiem Beaty Ludwiczak.

- Dużo było geometrii i algebry. Jestem w tym mocny – stwierdził.

Trzecie miejsce zajął Adrian Armata z Gimnazjum nr 2. Przyznano również cztery równorzędne czwarte miejsca: Mateusz Jaksa, Gimnazjum nr 1, Kacper Kopycki, Gimnazjum nr 3 i Kacper Świercz, Gimnazjum nr 1.

- Poziom był bardzo wyrównany – stwierdziły nauczycielki przygotowujące test.

Konkurs zorganizowały: Marta Stępień, nauczycielka z II Liceum Ogólnokształcącego i Jolanta Koźlenko, nauczycielka z Zespołu Szkół nr 3.

W konkursie wzięło udział 18 uczniów. Byli z 6 gimnazjów: nr 1, nr 2, nr 3, św. Wincentego a Paulo w Pabianicach oraz z Gimnazjum w Dłutowie i Piątkowisku. Na rozwiązanie testu było 60 minut. Była to druga edycja konkursu. W tym roku zorganizowano go w Zespole Szkół nr 3. Za rok matematycy z trzecich klas gimnazjalnych spotkają się w II LO.