Finał III Wojewódzkiego Konkursu Geograficzno – Turystycznego ”Przez lądy, morza i oceany - Ameryka Środkowa i Południowa” zorganizowały: PODNiDM w Pabianicach i Kuratorium Oświaty w Łodzi. W finale konkursu udział wzięło 27 uczestników z 18 gimnazjów woj. łódzkiego. Uczniowie mieli do rozwiązania 30 zadań testowych w czasie 90 minut, za które mogli otrzymać maksymalnie 106 punktów. Aby zostać laureatem, należało zdobyć min. 84 punkty.

Laureatami konkursu zostali:
Maciej Rzeszutek - 93 pkt., Barańska Magda - 84 pkt. i Wypyszyński Mateusz - 84 pkt.
z Gimnazjum Publicznego nr 1 w Łodzi (opiekun - Krystyna Sowińska – Pufal), Ławniczak Bartłomiej - 85 pkt. i Kacprzak Oliwia - 85 pkt. z Gimnazjum nr 1 w Bełchatowie (opiekun - Elżbieta Zięba), Urbański Bartosz - 84 pkt. z Gimnazjum w Bolimowie (opiekun - Bożena Urbanek), Kaczmarczyk Damian - 84 pkt. z Gimnazjum w Sadkowicach (opiekun - Ewa Kępka), Socha Aleksandra - 84 pkt. z Gimnazjum w Będkowie (opiekun - Dorota Socha).

Komisja konkursowa wyróżniła również 7 uczniów, którzy zdobyli więcej niż 70 punktów. Są nimi:
Rychlik Dominika - 80 pkt. z Gimnazjum nr 6 Tomaszów Mazowiecki (opiekun - Elżbieta Śmiechowicz), Cieślińska Martyna - 78 pkt. z Gimnazjum im. Św. Wincentego a’Paulo w Pabianicach (opiekun - Jolanta Kaczmarek), Zając Aleksandra - 75 pkt. i Węgrzynowski Mikołaj - 74 pkt. z Gimnazjum nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim (opiekun - Pająk Anna), Szpakowska Natalia - 74 pkt. z Gimnazjum Publicznego nr 1 w Łodzi (opiekun - Krystyna Sowińska – Pufal), Mieszek Dominik - 73 pkt. z Gimnazjum Publicznego w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym w Czarnocinie (opiekun - Dorota Socha), Kosztowny Karolina - 71 pkt. z Gimnazjum w Lutomiersku (opiekun - Beata Zielińska).